Style wnętrz

Salon w stylu art deco elegancja i przepych we wnętrzu

Salon w stylu art deco elegancja i przepych we wnętrzu

Salon w stylu Art Deco – elegancja i przepych we wnętrzu.

Salon w stylu Art Deco to połączenie wyrafinowanej elegancji i niepowtarzalnego przepychu we wnętrzu. Ten charakterystyczny styl, który narodził się w latach 20. i 30. XX wieku, nadal cieszy się ogromną popularnością. Główne cechy tego trendu to geometryczne wzory, luksusowe materiały, złote i srebrne dodatki oraz wyraziste kolory. W salonie w stylu Art Deco dominuje atmosfera luksusu i wyszukanej estetyki, która przyciąga uwagę i zapewnia niezwykle przyjemne wrażenia wizualne.

Wnętrze takiego salonu to prawdziwa uczta dla oczu. Wykorzystanie bogatych materiałów, takich jak welur, jedwab, a także drewno egzotyczne czy marmur, nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Meble w stylu Art Deco są często wykonane z litego drewna i zdobione rzeźbieniami lub intarsjami. Charakterystycznym elementem są również oświetlenie i lustra w kształcie geometrycznych form, które dodają wnętrzu niezwykłego uroku. Przez połączenie różnych faktur, kształtów i kolorów, salon w stylu Art Deco staje się prawdziwą oazą klasy i stylu, w której można odpocząć i cieszyć się harmonią estetyki.

1. Historia stylu Art Deco – od luksusowych apartamentów do modnych salonów

Styl Art Deco, znany również jako styl międzynarodowy, powstał w latach 20. i 30. XX wieku i był jednym z najbardziej wpływowych ruchów w dziedzinie designu. Początkowo popularny w Europie, szybko rozprzestrzenił się na cały świat, zarówno w architekturze, jak i w sztukach użytkowych. Jego charakterystyczne cechy to geometryczne kształty, bogate zdobienia, luksusowe materiały i zastosowanie nowoczesnych technologii.

Początki stylu Art Deco sięgają Francji, gdzie w latach 20. XX wieku zaczęto tworzyć luksusowe apartamenty i hotele dla bogatych klientów. Projektanci i architekci tej epoki, tak jak Le Corbusier czy Eileen Gray, wykorzystywali w swoich pracach nowoczesne materiały, jak chrom czy stali nierdzewnej, tworząc nowatorskie formy i oryginalne wzory. Styl ten szybko zyskał popularność, przenosząc się na inne dziedziny, takie jak moda, sztuka czy wzornictwo przemysłowe.

Wraz z rozwojem transportu i komunikacji, styl Art Deco dotarł do USA i stał się bardzo modny w czasie Wielkiego Kryzysu. Stanowił oazę luksusu i przepychu w czasach trudności ekonomicznych. Charakterystyczne dla tego okresu były eleganckie i bogato zdobione budynki, jak choćby Empire State Building w Nowym Jorku czy Chrysler Building w Detroit. Moda również podporządkowała się stylowi Art Deco, a projektanci mody tworzyli stroje o geometrycznych kształtach, zastosowaniu nowatorskich materiałów i oryginalnych wzorach.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *